Dziś są imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Dzisiaj odwiedziło nas 0 osób   |   Osób online: 0   |   Zaloguj się   Rejestracja

Joanna Danielewicz  
dodane: 25-11-2016 15:08   |   wyświetleń: 2285

Boisko jak dla elit

Dziś rano przeprowadzony został odbiór techniczny wielofunkcyjnego boiska przy I LO im. J.I. Kraszewskiego. Inwestycja kosztowała ponad 200 tys. zł.
Boisko jak dla elitfoto. Joanna Danielewicz 
Tuż przy wejściu na pływalnię liceum powstało pełnowymiarowe boisko do gry w tenisa, piłkę ręczną czy kosza, z odpowiednią nawierzchnią i piłkochwytami. – Z miejsca które straszyło powstało piękne boisko. Cieszę się, że po wielu latach udało się wykorzystać to miejsce dzięki zaangażowaniu spółek miejskich. Ponieważ tuż obok mamy pływalnię, powstał nam świetny kompleks do rekreacji, gdzie nasi uczniowie i mieszkańcy miasta będą mogli zadbać o zdrowie – mówi Przemysław Olesiejuk, dyrektor liceum.

Inwestycja sfinansowana została bez pozyskiwania funduszy z zewnątrz. Złożyły się na nią miejskie spółki WOD-KAN i PEC, dając po 100 tys. zł każda. 50 tys. zł dołożyła też sama szkoła. – Cieszy mnie, że dziś wywiązujemy się z obietnicy danej młodzieży podczas ostatniej studniówki. Początkowo myśleliśmy tylko o korcie tenisowym, a wyszło wielofunkcyjne boisko. Ponieważ Kraszewski to liceum z jednymi z najlepszych wyników naszych szkół, kształcące młodzież na wysokim poziomie, to my chcemy by była ona wykształcona wszechstronnie. Wprawdzie tenis uważany jest za elitarny sport, ale korzystając z tego że mamy w szkole trenera tej właśnie dyscypliny, będzie on trenował tu naszą młodzież – mówi Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Boisko, oprócz zaspokajania potrzeb sportowych licealistów ma być eksploatowane również w sposób komercyjny. – Nie ukrywam, że naszym dążeniem jest, by szkoły wykorzystując swoje zaplecze i możliwości, zarabiały. To boisko będzie przynosić szkole dochód z wynajmów dla zorganizowanych grup z zewnątrz – dodaje prezydent.

Na preferencyjnych warunkach korzystać z niego mają pracownicy dwóch spółek, które sfinansowały jego powstanie. – Chciałbym, żeby ich pracownicy przychodząc tu ze swymi dziećmi mieli poczucie, że to dzięki wypracowanemu przez nich dochodowi ta inwestycja została zrealizowana – mówi Dariusz Stefaniuk.

Oficjalne otwarcie boiska przy I LO zaplanowano na przyszły tydzień.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Przesyłki międzynarodowe tanio i bez umowy w DHL Parcel ...
Przesyłki międzynarodowe tanio i bez umowy w DHL Parcel DHL Parcel udostępnia nadania do 28 krajów Europy w punktach partnerskich w Polsce. Teraz wszyscy mogą wysyłać paczki tanio i bez umowy z DHL, a doręczenie przesyłek za granicą wynosi nawet 2 dni. Jest to uzupełnienie oferty krajowych pakietów gotówkowych w DHL Parcel.
Lekcja tańca na scenie BCK
Lekcja tańca na scenie BCK 27 kwietnia odbyła się lekcja tańca przygotowana przez grupę taneczną Dance Academy Studio oraz Zespół PIeśni i Tańca "Podlasiacy". Instytucje działające przy BCK zaprezentowały swoje umiejętności z okazji Bialskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.
Stypendia artystyczne wręczone!
Stypendia artystyczne wręczone! 137 osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami otrzymało stypendium Województwa Lubelskiego. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 25 kwietnia w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Finaliści łącznie otrzymają 144 960 zł.
Złodzieje w markecie
Złodzieje w markecie Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, bialskiej komendy, ustalili 5 sprawców kradzieży artykułów spożywczych, kosmetyków oraz alkoholu z jednego z bialskich marketów. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.
Ponad pół kilo trawy u bialczanina
Ponad pół kilo trawy u bialczanina Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli 640 gramów marihuany oraz 27 roślin konopi indyjskich.
Domowy Szpital otwiera się dla bialczan
Domowy Szpital otwiera się dla bialczan 27 kwietnia 2017 roku o godz. 10.00 w auli Centrum Dydaktyczno-Administracyjnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej (ul. Terebelska 57-65) odbędzie się uroczystość otwarcia Ośrodka Opieki Medycznej ?Domowy Szpital?
Zaplanuj podróż z POLREGIO na Mapach Google’a
Zaplanuj podróż z POLREGIO na Mapach Google’a Od kilku dni rozkład jazdy pociągów POLREGIO można sprawdzić także na Mapach Google?a. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego w Polsce w prosty sposób mogą zaplanować podróż.
Trener Personalny na AWF-ie
Trener Personalny na AWF-ie Akademia Wychowania Fizycznego informuje, iż na uczelni rusza rekrutacja na nowy kierunek. Jest nim Trener Personalny.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Lekcja tańca na scenie BCKStypendia artystyczne wręczone!UKS „OLIMP” GRODKÓW – KS AZS AWF Biała Podlaska 23:35 (11:14)Spektakl o siostrze Faustynie za namiGrand Prix w Terespolu - relacjaAktywna Mama po raz czwarty. Przyjdź i zobacz!Złoty Wawrzyn Olimpijski 2016W Białej Podlaskiej powstał szczep ZHP „GenusKomplet punktów został w Białej. AZS AWF Biała Podlaska - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 25:21 (12:9)Bialska podstawówka ma partnera w BrześciuPisali o wojnie i smokach prozą i wierszemJest zapotrzebowanie na wykwalifikowanego pracownika

Obejrzyj

OSP Janów Podlaski już to ma. Ruszył system jednoczesnego powiadamianiaPies wyczuł ich na granicy. Resztę pogranicznicy znaleźli w domu bialczaninaRusza drugi Extreme Power Run. Zobaczcie filmową zapowiedźFilmik tego walca bije rekordy w internecie  (VIDEO)Rozmowa z Pauliną GrochowskąZaatakował nożem ekspedientkę. Kto to jest? (Video)Dwie osobówki i MAN w zwarciu (ZDJĘCIA)Zobacz mikołajkowy klip dla Terespola (Video)Zobaczcie jak „Podlasie” zastyga w bezruchu. Pomóżcie im wyjechać do ParagwajuMiędzyrzecki cmentarz z lotu ptaka!Burza, grad i silne opady deszczuJest nowy zwiastun filmu „Smoleńsk”. Premiera 9 września

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
Przyjdź na Garage Open Festival
Przyjdź na Garage Open Festival
"Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przedstawia nową inicjatywę, konkurs ?Garage Open Festival?. Konkurs ma na celu aktywizację muzyczną środowiska, doskonalenie warsztatu wokalnego i instrumentalnego oraz promocję wyróżniających się zespołów.
Reklamy

Prognoza pogody

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca w Janowie Podlaskim!
Dołącz do zespołu BAKALLAND! Aplikuj na stanowisko pomoc na produkcji do Zakładu w Janowie Podlaskim (województwo lubelskie). Jeżeli jesteś osobą zmotywowaną do pracy i sumiennie wykonujesz ...
Kupię: Kupujemy Zadłużone Spółki tel. 794-784-794.
Jesteśmy postrzegani na rynku obrotu spółkami jako lider od wielu lat. Zarządzanie kryzysowe, restrukturyzacja, ochrona majątku prywatnego, przejęcie zarządu spółki, postępowania układowe, upadłościowe i restrukturyzacyjne itd, są to ...
Sprzedam: Działka w Witulinie
Sprzedam działkę w centrum Witulina. 1800m2. Część działki odrolnionej. Ziemia ogrodowa. tel: 665 208 625
Dam pracę: Bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Masz pomysł na własną firmę? Zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą? Odwiedź nas! Zapewnimy Ci kompleksowe wsparcie w poprawie sytuacji zawodowej! Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Projekcie współfinansowanym ...
Inne: Porady prawne na telefon.
Kancelaria zaprasza na telefoniczne porady prawne. Koszt telefonicznej porady prawnej to 49 zł netto. Udzielamy porad prawnych w sprawach cywilnych i administracyjnych. Szczegóły pod nr tel ...

Starsze artykuły

Biała Samorządowa przeciw upartyjnianiu samorządu
- Samorząd powinien być miejscem, gdzie aktywni ...
Bialska kapela najlepsza na festiwalu. Potwierdza to publiczność
Pierwsze miejsce bialscy muzycy podzielili z  kapelą ...
Nagi spacerowicz na ulicach miasta
Mieszkaniec Lubartowa zanim został odnaleziony przez policjantów przeszedł ulicą Krzywe ...
Kolejna działka w podstrefie do sprzedania
29 września odbędzie się sesja Rady Gminy Łuków. Podczas obrad, ...
Katarzyna Ciężka i Eryk Niewęgłowski Mistrzami Europy w Taekwon-do!!! ...
Najbardziej doświadczona zawodniczka radzyńskiego klubu Katarzyna Ciężka w kategorii seniorek ...
Złoty Wawrzyn Olimpijski 2016
11 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia ...
Maleńkie dziecko ranne w wypadku
Do wypadku doszło w Radzyniu Podlaskim na ul.  Kockiej po ...
Dostawczak w rowie
Jak informują strażacy z OSP Janów Podlaski jezdnia w miejscu ...
Żeromskiego już świeci
Na około kilometrze drogi ustawiono 37 ...
Gość z furią zdemolował pokój
Na 20 tys. zł wyceniono szkody, jakich ...
Celnicy z policjantami likwidują automaty
W ubiegły czwartek w dwóch lokalach na ...
Zawiadomił policję o pijanym kierowcy
Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji. Mundurowi zatrzymali ...
Cicha rozlewnia na Cichej
Policjanci posiadając informacje, że w jednym z ...
Wrota Coca-Coli otwarte. Magia czerwonej ciężarówki w centrum Białej trwa ...
Impreza trwa w najlepsze. Takich tłumów ...
Znów biją na pl. Rubina
Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Mężczyzna ...
Diety radnych do obniżki
Sesja Rady Powiatu rozpoczęła się od wniosku Krzysztofa Tymoszuka o ...
Są zakłady chętne do skupu interwencyjnego. Wezmą nawet 600 tuczników ...
Leśna Podlaska, Konstantynów, Zalesie, Terespol, Janów Podlaski, ...
To już jutro. Taekwondoków z Janowa zobaczy cała Polska ...
Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza podjęli ...
Ciężarówka uderzyła w dziecko
Przed godziną 8.00 w drodze do szkoły dziewczynkę potrącił samochód ...
Kobiety sejmikowały w powiecie
Tegoroczny Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego z ...
Wigilijny stół od PSW
Na przybyłych czekały gorące dania przygotowane ...
"Karmiące cyce na ulice" i sesja w plenerze w ramach ...
Dzisiejszy event miał się odbyć w Parku Radziwiłła. Niestety ...
Na drodze do Janowa Podlaskiego ruch wahadłowy. Był wypadek
Kierowca rozbitego auta trafił do szpitala. Samochód najpierw zjechał ...
Mateusz Kijowski w Białej: "Wierzę, że uda się doprowadzić polityków ...
- Czy obronimy demokrację, nie mam wątpliwości, to tylko ...
Puścili w niebo niebieskie balony
- To bardzo symboliczna akcja, która pozwala naszemu stowarzyszeniu ...
Cały dzień na komendzie
Jaki pomysł na spędzenie I Dnia ...
Chińczycy w suchym porcie
W dwudniowym forum udział wzięli przedsiębiorcy z terenu województwa ...
Kolejna edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"
Konkurs organizowany jest od 2008 roku. Jego celem jest promowanie postaw ...
Riad Haidar w "Dzień dobry TVN"
Dr Haidar został zaproszony do programu „Dzień dobry TVN”, gdzie ...
Komendant po służbie wyczuł 3 promile
Komendant jechał sobie samochodem i obserwował jadącego ...
Nie będzie ponownego procesu morderców z Rakowisk
Nie można, w stosunku do ludzi ...
Zamek Biskupi w Janowie oficjalnie otwarty
Oficjalnego otwarcia dokonał w ostatnią sobotę prezes ...
Samochód - skrytka, zatrzymany na granicy
Przez przejście graniczne 29 grudnia próbował ...
Fotoklub bialski obchodzi ćwierćwiecze
Na 25 kwietnia zaplanowano wernisaż wystawy poświęconej latom działalności ...
Najpierw mróz, teraz śnieg
Zrobiło się biało. W Białej śnieg rozpadał się na dobre ...
Jechali ponad 100 km/h. Stracili prawo jazdy
Zaczęło się w piątek w Kolonii ...
W Białej Podlaskiej powstał szczep ZHP „Genus"
Swoją działalność rozpoczął oficjalnie II Szczep Harcerski „Genus” w Białej Podlaskiej. ...
Minikoparka – mały, wielki sprzęt do robót ziemnych
Jest to działalność rodzinna. Założył ją ojciec kilkanaście lat ...
Wielkanocny jarmark trwa. W sobotę malujemy jajka
Wielkanocny Zielony Gaik stoi otworem. Na stoiskach można kupiś stroiki, pisanki, ozdoby ...
Czy przetarg rozwiązał problem stołówki w SP nr 9? – ...
Firma „Diana” pomieszczenia stołówki w podstawówce zajmuje bezprawnie od ...
KODowanie bialczan rozpoczęte
Spotkanie w formie wiecu zorganizowali przedstawiciele KOD na wyznaczonym ...
Zdewastowali samochód przy Księcia Witolda
W samochodzie zaparkowanym przy ul. Księcia ...
Gwarek na 70-leciu Czarnych Słupsk
Od wielu lat nasze kluby spotykają się na organizowanych przez ...
ALE MEKSYK - Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim
Ręczni znów o włos od zwycięstwa (ZDJĘCIA) ...
W sobotę na hali przy ul. Marusarza oglądaliśmy historię ...
Rodziny festyn przy parafii
Spotkanie rekreacyjne zorganizowano przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Festyn urozmaiciły ...
Odpowie za 6 krzaków konopi
...
Uczeń ekonomika otworzył sobie drogę na studia dziennikarskie
Do finałowego testu podszedł w połowie ...
Jest żołnierzem, służy w lotnictwie, chce żyć. Pomóżmy Kamilowi ...
Właśnie kończy chemioterapię, po drugiej operacji, w ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
Skontaktuj się z nami:
redakcja@bialapodlaska24.info
Reklama
Przemysław Kisiel
tel. 575-803-032
przemyslaw.kisiel@lukas.media.pl
Tomasz Botwina
tel. 575-803-031
tomasz.botwina@lukas.media.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja BialaPodlaska24.info
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków